De wetgever heeft enkele anti-misbruikbepalingen opgenomen met betrekking tot de schenk- en erfbelasting. De hoofdregel is dat er geen sprake is van schenking bij het aangaan van een huwelijk of bij wijziging van huwelijkse voorwaarden, tenzij het doel hiervan is om schenk- of erfbelasting te ontduiken.
Geschreven op 10 Apr 2025
Een tweejaarlijkse waardering van WOZ-objecten is niet in lijn met de huidige beleidslijn om bij belastingheffing waar mogelijk te heffen op actualiteit. Dit stelt Staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën, mede namens de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, in antwoord op vragen van de leden Sneller en Vijlbrief (D66).
Lees verderGeschreven op 03 Apr 2025
De drielandenpuntconstructies worden door de Belastingdienst, voor zover mogelijk, effectief bestreden. Dit stelt Staatssecretaris Van Oostenbruggen in antwoord op Kamervragen van het lid Stultiens (GL-PvdA) over het bericht ‘Fiscus int € 110 mln na doorprikken ‘dubbele verhuizing’ vermogende Nederlanders’.
Lees verder