De regering moet diverse scenario’s maken om ondernemingen met toekomstperspectief de mogelijkheid te bieden hun terugbetaaltermijn te verlengen naar (fors) langer dan de huidige vijf jaar. Dergelijke ondernemingen mogen niet in de problemen komen door een voor hen knellend terugbetaalregime van de Belastingdienst. Dat staat in een motie die de Kamer op 12 april 2022 heeft aangenomen.
De scenario’s moeten er voor 12 mei 2022 zijn.
Opgebouwde belastingschulden door corona moeten binnen vijf jaar worden afgelost. Deze termijn is voor een groot deel van de ondernemers passend, maar knelt voor een groep ondernemingen, terwijl deze ondernemingen wel toekomstperspectief hebben.
De Staatssecretaris van Financiën heeft opgemerkt dat hij geen voorstander is van generiek uitstel. Wel wil hij scenario’s uitwerken voor bedrijven die mogelijk in de problemen komen. De datum van 12 mei 2022 is echter niet mogelijk. De staatssecretaris wijst op de lopende internetconsultatie (V-N 2022/17.16).
Terug naar overzichtGeschreven op 10 Apr 2025
Een tweejaarlijkse waardering van WOZ-objecten is niet in lijn met de huidige beleidslijn om bij belastingheffing waar mogelijk te heffen op actualiteit. Dit stelt Staatssecretaris Van Oostenbruggen van Financiën, mede namens de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, in antwoord op vragen van de leden Sneller en Vijlbrief (D66).
Lees verderGeschreven op 03 Apr 2025
De drielandenpuntconstructies worden door de Belastingdienst, voor zover mogelijk, effectief bestreden. Dit stelt Staatssecretaris Van Oostenbruggen in antwoord op Kamervragen van het lid Stultiens (GL-PvdA) over het bericht ‘Fiscus int € 110 mln na doorprikken ‘dubbele verhuizing’ vermogende Nederlanders’.
Lees verder